Gdy nasz telefon komórkowy brzęczy, po prostu go odbieramy. Jednak często nie wiemy, czy powinniśmy to spokojnie uczynić, bo obcy jest nam numer telefonu, który pokazuje się na ekranie. Zwykle pragniemy odkryć właściciela obcego numeru, więc sięgamy po komórkę, a wówczas rozmowa często się urywa. Da się mimo tego w inaczej poznać swojego rozmówcę. A jak to zrobimy?

Od razu zrezygnujmy z przeglądania książek z numerami, gdyż one już od lat nie wypełniają swoich zadań. Dobrze zrobimy, jeśli skorzystamy z sieci i z jej pomocą dowiemy się, do kogo należy ten numer. W internetowej [przestrzeni napotkamy dziś specjalne portale wirtualne, które zajmują się wyłącznie numerami – poznają je, oznaczają i piszą, do jakiej osoby one należą. Wejdźmy więc na taką stronę, a potem wklepmy do odpowiedniej komórki numer, który ciągle do nas wydzwania. Bardzo możliwe, że błyskawicznie otrzymamy wiadomość zwrotną mieszczącą informacje na temat konkretnego numeru. Warto wspomnieć, że tego typu strony są aktualizowane nie tylko przez ich twórców, ale również przez zwykłych internautów. To oni komentują numery, określają, do kogo one mogą należeć i ustalają, czy są one niegroźne. My sami także możemy pisać wiadomości o nietypowych właścicielach numerów, aby w jakimś stopniu uprościć życie innym ludziom. Na pewno powinniśmy to robić właśnie w Internecie.

Jeśli więc wciąż nie mamy pojęcia, co to za numer dzwonił, spróbujmy po prostu znaleźć go przez internet. Wiele witryn internetowych zaprezentuje nam dokładnie, kto może być właścicielem danego numeru, dlatego powinniśmy jedynie wziąć informacje z tych stron. Czyńmy to zawsze, jeśli zaczniemy się zastanawiać, czy powinniśmy spokojnie odebrać swój telefon. Lepiej bowiem zawsze być ostrożnym.