Zakup idealnej maszyny do szycia to nie lada wyzwanie. Pierwszym dylematem jest wybór pomiędzy maszynowym a komputerowym sprzętem. Czym różnią się od siebie takie modele? Jaką wybrać?

Co to jest maszyna mechaniczna?

Pracą maszyny mechanicznej steruje się specjalnym nożnym rozrusznikiem, zwanym po prostu pedałem. Im mocniej naciskamy stopą, tym szybciej maszyna zaczyna szyć. Tradycyjne maszyny mają około 30 różnych ściegów. Wybór odpowiedniego polega na ustawieniu pokrętła na właściwą pozycję. Podobnie reguluje się długość i szerokość ściegów.

Maszyny mechaniczne są stosunkowo łatwe w obsłudze i konserwacji. Ich największą zaletą jest jednak niska cena. Maszyna mechaniczna to dobre rozwiązanie na początek przygody z szyciem.

Maszyna komputerowa – co warto o niej wiedzieć?

Praca maszyny komputerowej może odbywać się na dwa sposoby. W pierwszym, podobnie jak w przypadku modelu maszynowego, należy naciskać stopą na pedał. W drugim natomiast maszynę włączamy i wyłączamy za pomocą przycisku START / STOP, a prędkość szycia regulujemy suwakiem. 

Dzięki zaawansowanym układom elektronicznym maszyny komputerowe oferują szerszy wybór ściegów niż modele mechaniczne. Może być ich od kilkudziesięciu do nawet kilkuset, w zależności od rodzaju urządzenia. Komputerowa maszyna do szycia jest zatem doskonałym rozwiązaniem dla zaawansowanych osób, które korzystają z niej na co dzień lub lubią ozdabiać swoje projektu ściegami dekoracyjnymi bądź napisami. 

Mechaniczne i komputerowe maszyny do szycia oferuje sklep Szyj.pl. Jego propozycją są produkty marek Janome, Gritzner czy Husqvarna, wyposażone w różne funkcje – a w tym w opcję regulacji długości ściegów, automatyczne pozycjonowanie igły, czy też automatyczne obcinanie nici. Sprawdź pełną ofertę!