Choćby nawet nasza księga z numerami jest zapisana doszczętnie, z pewnością nie mamy numerów do wszyściutkich ludzi, jacy przebywają na tym świecie. Nierzadko zastanawiamy się więc, kto dzwoni, jeśli na ekranie telefonu widnieje obca mieszanka cyfr. Najczęściej w tego typu chwilach po prostu nie odbieramy, bo nie chcemy rozmawiać z obcymi osobami. Mimo wszystko jeżeli obcy nam numer zadzwoni ponownie, zechcemy dowiedzieć się, jaka osoba jest jego posiadaczem. Jak więc to odkryjemy?

Nie musimy na początku lecieć na komisariat, skoro przecież nie każde dziwne telefony wykonywane są przez oszustów. Często nieznajomy numer telefonu będzie należeć do członka naszej obszernej rodziny, jaki po prostu wymienił aparat telefoniczny lub wybrał nowego operatora. A jeżeli mamy dojście do Internetu, sami ustalimy bez problemów, kto dzwonił. Powinniśmy w tym celu wklepać nieznany numer do sprawdzonej wyszukiwarki lub od razu zrobić użytek ze strony, jaka zajmuje się badaniem oraz sprawdzaniem różnych numerów telefonu. To ona tylko powie nam samym, co to za numer i do jakiej osoby on prawdopodobnie należy. Wtedy samodzielnie ustalimy, czy chcielibyśmy odebrać dziwny telefon.

Zwykle jednak powinniśmy odbierać także i takie dziwne połączenia. Jeśli bowiem nie wiemy, czyj to numer, możemy nawet przez przypadek zablokować telefon kolegi, jaki potrzebuje naszej pomocy.