Musimy przyznać, że fotowoltaika bije ostatnimi czasy istne rekordy popularności. Szczególnie gdy weźmiemy pod uwagę sektor mikro instalacji. Na pewno bardzo dużo osób zdecydowało się na fotowoltaikę z uwagi na kolejne już edycje programu „Mój Prąd”. Nie ma co się dziwić, że ludzi chętnie korzystają z programu dofinansowania. Czy warto decydować się na montaż fotowoltaiki? Jak najbardziej tak.

Pierwszy argument to na pewno darmowy prąd. Szczególnie jest to ważne teraz, gdy ceny prądy idą drastycznie w górę. Każda osoba, która interesuje się fotowoltaiką i bierze ją pod uwagę powinna wiedzieć, że nawet fotowoltaika nie jest w stanie wyzerować całkowicie naszego rachunku za prąd. Jednak ograniczenie nawet do 90 procent wysokości stałych opłat, to rozwiązanie naprawdę opłacalne i nie podlega to wątpliwości.

Drugą kwestią są już wspomniane poniekąd dofinansowania do fotowoltaiki. Mowa tutaj nie tylko o bezzwrotnych dotacjach, ale także ulgach podatkowych oraz pożyczkach niskoprocentowych. Skorzystanie ze wszelkich możliwych form dofinansowania sprawia, że czas zwrotu z instalacji fotowoltaicznej nie będzie trwał dziesięciu lat, ale może to się stać w granicy trzech do pięciu lat. Jest to dla nas naprawdę fantastyczna wiadomość.

Do tego dochodzą także kwestie ekologiczne. Zaczęliśmy i to bardzo dbać o otaczające nas środowisko. Nie mamy co do tego wątpliwości. Interesujemy się co dzieje się wokół nas. Wiemy jak bardzo zanieczyszcza środowisko palenie w piecach oraz inne rzeczy, których dokonujemy niemal codziennie. Dzięki fotowoltaice działamy pro środowiskowo i możemy powiedzieć jasno, że jesteśmy eko.

Sprawdź magazyn energii