Nareszcie przybyło moje upragnione lato. Dalej chodzę do swojej roboty, jednak zaczęłam już myśleć o cudownych wakacjach. Wolne zaplanowałam na początek sierpnia, więc już za kilka tygodni będę w stanie w końcu odpocząć. Moje wakacje zorganizowałam tak, że mam pewność, iż będą one wielką wyprawą!

Początkowo ze znajomymi planowaliśmy wyruszyć do zagranicznych miejsc. Każdego roku odwiedzamy Chorwację, a ona wcale mi nie powszednieje, jednak w tym roku zapragnęliśmy zaznać czegoś zupełnie innego. A może odwiedzilibyśmy bałtyckie morze? Przecież Bałtyk również jest całkiem ciekawym miejscem, a odpoczynek nad nim nie musi oznaczać zawsze leniuchowania na piasku. Przy tym aktualnie nie pragnę jakoś wyjeżdżać ze mojego kraju, bo martwi mnie to, co wyprawia się za granicą. Chcę przeczekać ten straszny etap w swoim bezpiecznym kraju.

Wakacje przeżyję więc gdzieś nad polskim morzem. Nie planuję jednak nocować w luksusowym, hotelowym pokoju, ponieważ postanowiliśmy znaleźć sobie miejsce na terenie namiotowym. Wyjeżdżamy ze swoimi namiocikami i śpiworami, rozbijamy obóz, a następnie robimy sobie małą szkółkę przetrwania. Chcemy wziąć minimalną ilość gotówki i spróbować spędzić udane wakacje niewielkim nakładem. Zamierzamy pływać, wylegiwać, maszerować i zwiedzać co ciekawsze okolice, za co praktycznie nic nie zapłacimy.

Jestem taka podekscytowana tym planem, że już skreślam dni do mojego urlopu. Będziemy podróżować pociągiem, tak więc nawet podróż może być dość przyjemna, gdyż ostatnim razem podróżowałam tak wiele lat temu. A najważniejsze jest to, iż nareszcie będę mogła przeżyć więcej wolnych chwil ze swoimi przyjaciółmi. Uwielbiam ich, tak więc nasze wakacje z pewnością będą udane!